Malibu

Malibu

Malibu – alkohol wprost uwielbiany przez kobiety, jednak nie tylko dla kobiet. Idealny do wielu drinków i do każdej pory i okoliczności. Jednej z najbardziej popularnych, znanych i rozpoznawalnych smaków wśród alkoholi.

Malibu należy do grupy likierów. To likier kokosowy powstały na bazie rumu. Ten słodki alkohol produkowany jest z cukrowej trzciny, a swój kokosowy smak zawdzięcza naturalnym, kokosowym aromatom. Ma swoją długoletnią tradycję, jako że jego produkcja rozpoczęła się już w 1605 roku. Początkowo wytwarzany jedynie na Barbadosie, dziś znany na całym świecie. Oryginalna receptura i sposób produkcji Malibu jest skrzętnie ukrywany przez producenta.

Malibu nie jest alkoholem, który pije się bez dodatków. Najczęściej podawane z mlekiem lub sokami cytrusowymi; pomarańczowym, grejpfrutowym, a także z sokiem ananasowym. Ewentualnie z Coca-Colą lub Spritem. Malibu, jak każdy likier, nie należy do alkoholi wysoko procentowych, zawiera dwadzieścia jeden procent alkoholu.

O dobrej marce Malibu świadczyć może fakt, iż jest w grupie siedemdziesięciu najpopularniejszych alkoholi świata, a dostępne jest aż w stu pięćdziesięciu krajach.

Kilka przykładowych drinków z Malibu:

Sommer sweet – to lekki koktajl owocowy, do którego przygotowania potrzebne są: 40 ml Malibu, 30 ml soku ananasowego, 30 ml nektaru bananowego, 10 ml soku z cytryny, jedna lub dwie łyżki gęstego syropu z czerwonych owoców oraz kostki lodu.

Należy wszystkie składniki, prócz syropu, dobrze zmieszać ze sobą w shakerze i przelać do kieliszka. Następnie, aby nadać walorów estetycznych, powoli wlewamy syrop tak, aby nie zmieszał się z pozostałymi składnikami i stworzył kolorystyczną warstwę. Gotowy koktajl przed podaniem możemy udekorować wisienką.

Różowa pantera. Nazwa tego drinku sugeruje, że do jego zrobienia będziemy potrzebować czegoś o różowym kolorze. Będzie to różowa lemoniada. Potrzebujemy około pół szklanki lemoniady, 200ml Malibu, 45 ml śmietan kremówki oraz lód. Zaczynamy od skruszenia lodu, do którego dodajemy dobrze schłodzoną lemoniadę oraz Malibu. Wszystko dokładnie mieszamy w shakerze wlewamy do szklanki i na końcu dodajemy kremówki. Delikatnie mieszamy i gotowe.

line