Drinki z rumem

Drinki z rumem

Mai Tai to drink, który wymyślony został przez Victora Bergerona w roku 1944. Bergeron, znany jako Trader Vic, podał ten drink swoim przyjaciołom w kalifornijskim Oakland. Ich pierwszą reakcją na smak drinka były słowa „Mai tai roa ae” czyli „najlepszy na świecie”, w języku tahitańskim.

Składniki: dwa kieliszki ciemnego rumu, Angostura Bitters (rodzaj gorzkiej wódki), pól kieliszka soku z pomarańczy, pół kieliszka morelowego brendy, pół kieliszka soku z limonki i pół kieliszka soku z ananasa. Wszystkie składniki należy dokładnie wymieszać, następnie przez sitko, przelać do szklanki z skruszonym lodem.

Long Island Iced Tea to koktajl, który powstał w Nowym Jorku najprawdopodobniej w latach siedemdziesiątych dwudziestego wielu. Nazwa drinku pochodzi od nazwy wysp usytuowanej dokładnie naprzeciw miasta. Nazwa Long Island Iced Tea wzięła się także stąd iż po przygotowaniu drink ten wygląda jak mrożona herbata. Jednak mikstura tego drinku ma także swoją legendę, według której drink ten miał powstać w czasach prohibicji i miał „udawać” napój bezalkoholowy – herbatę mrożoną właśnie. Stąd jego kolor i sposób podania. Składniki potrzebne do przygotowania Long Island Iced Tea to: gin, biały rum, tequila, Triple Sec, wódka, Cola, cukier puder i sok z cytryny. W shakerze mieszamy wszystkie składniki za wyjątkiem Coli. Wlewamy do wysokiej szklanki i dopiero wówczas uzupełniamy Colą.

Blue Hawaii to bardzo egzotyczny, zarówno w wglądzie jak i smaku, drink. Do jego przygotowania potrzebne są: ciemny rum, biały rum, Blue Curacao i sok pomarańczowy. Sposób przygotowania jest niezwykle prosty, Wszystkie składniki mieszamy w shakerze i przelewamy do wysokiej szklanki z lodem. Do dekoracji można użyć kawałków plastra ananasa.

Elixir of Love to przepryszny, kremowy drink, na który składa się biały rum, Disaronno Amaretto, Creme De Cacao – brązowy oraz śmietanka. Wszystkie składniki mieszamy w shakerze i wlewamy do szerokiej niskiej szklanki wypełnionej do połowy pokruszonym lodem. Całość możemy udekorować czekoladowymi wiórkami.

Drink Pink Lady, jak sama nazwa wskazuje skierowany jest przede wszystkim w damskie podniebienia. Posiada różowy kolor i należy do grupy long drinków. Do mieszaniny shakerowej należy dodać: biały rum, Creme De Cassis oraz sok z pomarańczy i cytryny. Drink ten zazwyczaj dekorowany jest kandyzowaną wisienką.

 

line